XI Konferencja Techniki Próżni

W dniach 25-28 września 2017 zapraszamy na XI Konferencję Techniki Próżni, która odbędzie się w Cedzynie koło Kielc.

Organizatorzy:
Polskie Towarzystwo Próżniowe (PTP)
Instytut Tele- i Radiotechniczny (ITR)

http://www.itr.org.pl/11konferencjaptp/

Komitet organizacyjny:

Elżbieta Czerwosz (ITR)

Sławomir Krawczyk (ITR)

Katarzyna Olszewska-Czopik (ITR)

Joanna Rymarczyk (ITR)

Izabela Stępińska (ITR)

 

Osoby do kontaktu:

Joanna Rymarczyk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Izabela Stępińska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komitet programowy:

Prof. Andrzej Hałas – przewodniczący honorowy

Prof. Ryszard Czajka

Prof. Antoni Ciszewski

Prof. Elżbieta Czerwosz

Prof. Marek Godlewski – przewodniczący

Dr Józef Gromek

Prof. Witold Gulbiński

Prof. Stanisław Hałas

Dr hab. Ryszard Korbutowicz

Prof. Leszek Markowski

Dr Konstanty Marszałek

Prof. Andrzej Milewski

Prof. Andrzej Nowakowski

Prof. Regina Paszkiewicz

Prof. Witold Posadowski

Prof. Małgorzata Suchańska

Prof. Jan Szmidt

Prof. Jacek Szuber

Prof. Marek Tłaczała

Prof. Jerzy Zdanowski

Zakres tematyczny konferencji:

Zakres tematyczny obejmuje obszar działalności naukowej PTP:

Podstawy fizyko-chemiczne próżni, emisja polowa, desorpcja gazów. Materiały próżniowe. Miernictwo i pomiary próżniowe. Wytwarzanie próżni: pompy i technologie wytwarzania. Aparatura próżniowa, jej projektowanie, budowa i podzespoły. Zastosowania techniki i technologii próżniowych, w tym, z uwzględnieniem szeregu aspektów technik termicznych.

Język Konferencji:

Językiem konferencji jest polski i angielski. Do druku będą przyjmowane streszczenia w języku polskim i teksty artykułów przygotowane w języku angielskim. Weryfikacja poprawności językowej spoczywa na autorze.

Materiały konferencyjne:

W dniu rozpoczęcia Konferencji Uczestnicy otrzymają komplet streszczeń, sami zaś składają pełne teksty swoich prac komitetowi organizacyjnemu konferencji w czasie trwania konferencji. Prace te po uzyskaniu pozytywnej recenzji będą opublikowane w Monografiach ITR (wersja anglojęzyczna – 5 pkt za rozdział). Format i inne szczegółowe informacje dotyczące przygotowania tekstu jednostronicowego streszczenia i pełnego tekstu przeznaczonego do publikacji w Monografii zostaną umieszczone na stronie  www.itr.org.pl/11konferencjaptp oraz w komunikacie nr 2.

Miejsce konferencji:

Konferencja organizowana jest w hotelu Uroczysko w Cedzynie (4 km od Kielc) nad pięknym zalewem rzeki Lubrzanki w otoczeniu malowniczych lasów, pól i wzgórz. W Kielcach i okolicach znajdą państwo ślady życia i twórczości wielu wybitnych Polaków: H. Sienkiewicza, S. Żeromskiego, G. Herlinga-Grudzińskiego czy S. Staszica, który właśnie tutaj tworzył zaczątki Staropolskiego Okręgu Przemysłowego i pierwszą w kraju uczelnię techniczną – Szkołę Akademiczno Górniczą. Liczne zabytki z pięknym przykładem polskiej rezydencji z epoki renesansu – pałacem biskupów krakowskich, dziś oddziałem Muzeum Narodowego na czele, zadowolą największych koneserów sztuki. Warte obejrzenia są: zamek w Chęcinach, Muzeum Zegarów w Jędrzejowie, Jaskinia „Raj”, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, skansen „Wsi Kieleckiej” w Tokarni.

Szczegółowe informacje na temat hotelu znajdą państwo na stronie hotelu http://www.hotel-uroczysko.com.pl/.

Ważne daty konferencji:

Wstępna deklaracja uczestnictwa 31.03.2017
Komunikat nr 2 10.04.2017
Termin nadsyłania streszczeń 30.05.2017
Wysłanie informacji o akceptacji 14.06.2017
Termin wnoszenia opłaty konferencyjnej 15.07.2014
Składanie prac W trakcie konferencji

Adres korespondencyjny:

Joanna Rymarczyk lub Izabela Stępińska

Instytut Tele- i Radiotechniczny

ul.Ratuszowa 11, 03-450 Warszawa

tel. 22-5907371 ,fax. 22-6192947
e-mail: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uczestnictwo i opłaty:

Osoby pragnące wziąć udział w konferencji proszone są o przesłanie organizatorom wypełnionej Wstępnej Deklaracji Uczestnictwa (do 31.03.2017) dostępnej również w formie elektronicznej na stronie konferencji www.itr.org.pl/11konferencjaptp. Jest to warunkiem otrzymania następnych komunikatów.

Tabela
 

Wpisowe obejmuje, oprócz udziału w obradach konferencji, zakwaterowanie w hotelu Uroczysko w Cedzynie, zgodnie ze zgłoszeniem (w pokojach 1 lub 2-osobowych), wyżywienie, przerwy kawowe, wycieczkę, materiały konferencyjne oraz koszt publikacji Monografii.

Zapraszamy do udziału w Konferencji przedstawicieli producentów i dystrybutorów sprzętu próżniowego. Koszt stoiska (dwie ściany, stół i krzesło z oświetleniem i przyłączem elektrycznym) – 450 zł.

Nazwa r-ku: Instytut Tele- i Radiotechniczny
Bank: PEKAO S.A
Nr konta: 51 1240 6074 1111 0000 4994 5887
z adnotacją: „Konferencja” i nazwisko uczestnika
do góry